Drogy

10. august 2017 at 21:50 | Já |  Názory
Nechápu lidi, co někoho odsuzují jen proto, že bere drogy, nebo je třeba zkusil. Podle mě jsou takoví lidé opravdu povrchní. Znám lidi, kteří mají s drogami zkušenosti a přesto žijou úplně normální životy. To, že si občas člověk něco dá, neznamená, že je to hned troska, jenom si prostě užívají života i jinak. Jsou samozřejmě lidé, kterým to poněkud přerostlo přes hlavu. Ale když si někdo třeba občas něco dá na party, nebo třeba jenom o víkendu a podobně, tak na tom podle mě není vůbec nic špatného.


Na facebooku teď sleduju, že se řeší něco ohledně Katky, což je už teď dospělá žena, která začala jako puberťačka fetovat a fetuje dodnes. Více si můžete přečíst třeba tady, nechci tohle konkrétně nyní rozebírat.

Podle mě by si podobní lidé, kteří zkrátka nejsou silnější povahy a drogy je dostanou, podle mě by si takoví lidé zasloužili spíš lítost, podporu a ne pohrdání.

Většina těch komentářů na facebooku ohledně Katky byly prostě takové, že je to debilní smažka a tak. Když člověk chce, tak dokáže přestat. Záleží to i na povaze člověka. To, že někdy přestala a pak zase začala, tak to z ní však nedělá horšího člověka. Je to její věc, její boj. Není to nic, za co je třeba se stydět.

Podle mě by měli drogy zkoušet ale opravdu jen lidé, kteří jsou na tom psychicky dobře, jsou silnější povahy a umí to udržet pod kontrolou. Většinou se k drogám bohužel schylují ti lidé, kteří jsou poněkud méně schopnější se hlídat a ovládat. Každopádně platí, že nic se nemá přehánět a když už člověk chce začít s drogami, měl by si o tom něco zjistit (účinky, po kolika dávkách se většinou tvoří závislost apod) a dávat si pozor.

Já sama drogy neberu, ale jak říkám, znám lidi, co s tím mají zkušenosti a nevím, proč bych jimi měla nějak pohrdat a podobně. Podle mě může těmito lidmi pohrdat jen zakomplexovaný člověk, který sám touží to zkusit. A pouze člověk, který třeba přestal, si může dovolit říct to, co oni, protože ten ví, jak to bylo složité.

Taky mi vadí, jak se to řeší u celebrit. U nich drogy chápu dokonce ještě víc, protože občas to jejich životní styl zkrátka vyžaduje. Je na ně vyvíjen takový velký tlak a samozřejmě se často pohybují u jiných slavných, kteří ty drogy například mají na večírcích a podobně. Lidi říkají, že takové celebrity nejsou dobrým vzorem pro své fanoušky. Podle mě to je absolutní hloupost. Myslím, že žádný fanoušek není tak hloupý, aby si řekl no wow, moje oblíbená herečka prý šňupe kokain, tak to abych to hned zkusil taky! Takhle to fakt nechodí.

To by bylo asi tak všechno, co jsem chtěla zmínit. Snad vás můj názor nějak nepohoršil a budu ráda, když mi napíšete do komentářů ten váš.

----------

Jo a btw dneska je můj blog dvanáctý nejnavštěvovanější vůbec na blog.cz, takže všem děkuju.
 

6 people judged this article.

Comments

1 Eliss Eliss | Web | 10. august 2017 at 22:15 | React

Já s drogami žádnou zkušenost nemám a ani nechci mít :)

2 Já | Web | 10. august 2017 at 22:39 | React

[1]: To chápu. :))

3 Kim Lula Kim Lula | Web | 11. august 2017 at 1:54 | React

Alkohol, cigarety i tvrdší drogy - všechno je to o tom samém - je to návykové a zabíjí to. Ale v dnešní době zabíjí i rajčata, takže je to vesměs jedno. A jak říkáš, záleží na psychice a vůli člověka. Někdo to zkusí a vůbec ho neláká si to zopakovat. Někdo se k tomu občas vrátí čistě pro tu prdel. A někdo do toho spadne, vytvoří si závislost a nepomůže mu už ani exorcismus. Ať je to jak chce, já osobně jsem striktně proti cigaretám, alkoholu i drogám - což mi je dost k hovnu vzhledem k tomu, že v mé rodině si rádi vypijí všichni, většina kouří a někteří jedinci mají zkušenost i s drogami. Mně je to odporné, zkoušet to nemíním a tečka. Ostatní ať si se svým zdravím a životem dělají, co chtějí, je mi to jedno, dokud mi ožralí nebo zfetovaní nelezou na oči.

4 Já | 11. august 2017 at 12:02 | React

[3]: Vesměs souhlasím. Díky za názor. :))

5 Michiko Michiko | 9. september 2017 at 18:14 | React

Drogy člověku slouží už tisíce let. Jako léky - proti bolesti, na uklidnění, proti depresím. Ale taky je využívali ve válkách k oblbování, doteď jsou využívány ke spoustě ilegálním činnostem, kvůli pašování drog umírají lidé, protože jsou v tom velké peníze. Kvůli drogám už umřelo miliony lidí, předávkování, následky atd.
Lidem, kteří nepotřebují léčbu těmito látkami, by se vůbec neměli dostávat do ruky, protože je velmi malá pravděpodobnost, že to nedopadne špatně.
Lidé kteří tomu nerozumí, což je tak většina, by neměli nic zkoušet. Je to zbytečná věc, protože to ovlivňuje psychiku člověka, která je dost křehká. Nepohrdam lidmi co berou drogy, lituji je, protože jsou lehkomyslni. Jestli nedokážou zahnat nudu jinak, mrhají životem. Proč brát něco co není pro naše telo přirozené a spousta krát to někomu ublížilo?
Když si někdo občas zahulí, ok. Může to být fajn. Je to jiná opilost. Ale myslím, že tráva, alkohol a cigarety, možná nějaká taneční droga úplně k životu postačí. Ale zbytku bych každému doporučila se vyhnout. Vždy to ma i temnější stránku, tak proč to riskovat. Život je přece fajn i bez toho, a pokud pro někoho třeba neni, tak drogy mu rozhodně nepomůžou.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama